Počet návštev: 5640672

Kontakt

 • Základná škola
  Tbiliská 4
  831 06 Bratislava
 • +421244887971
 • Stránkové hodiny počas prázdnin

  Vážení rodičia a milí žiaci!

  Oznamujeme Vám, že stránkové hodiny počas letných prázdnin budú

  každú stredu od 10.00 do 12.00 hod. 

  Informácie o nástupe do nového školského roka budú zverejnené na našej webovej stránke.

   

  Ďakujeme  Vám za spoluprácu v školskom roku 2017/2018 a želáme pekné leto, veľa oddychu a nových zážitkov.

   

   

  vedenie školy

 • Denný tábor u nás v škole

  Toto leto sa bude u nás v škole organizovať denný športový tábor.

  Plagát nájdete tu: Tábor 2018.pdf

  Bližšie info nájdete tu: 

 • Olympiáda

  Na Deň detí sa učitelia prvých a druhých ročníkov rozhodli prevetrať zdatnosť detí nie v učení, ale v športe. Ráno sa žiaci stretli na ihrisku, kde si spoločne zakričali HIP HIP HURÁ a potom už nič nebránilo tomu, aby sa začala tá pravá olympijská atmosféra.  Vedenie školy a vyučujúci vytvorili krásne podmienky na to, aby sa olympionici mohli otestovať v rôznych súťažných disciplínach: beh na 50 m, skok cez švihadlo, skok do diaľky a veľa iných. Tímová disciplína tried bol štafetový beh. Výsledky sa priebežne spracovávali a vyhodnocovali na hlavnej výsledkovej tabuli.

  Súťažilo sa ako na skutočnej olympiáde a atmosféra bola viac než vynikajúca. Záver olympiády patril slávnostnému nástupu a vyhodnoteniu. Olympiáda prebehla v duchu fair play a my pevne veríme, že sa tu o rok stretneme opäť a padne nejeden rekord.

 • Včelárska paseka

  Žiaci 3. a 4. ročníkov absolvovali dňa 4. a 7. júna exkurziu vo včelárskom skanzene v Kráľovej pri Senci. Vypočuli si veľmi zaujímavý výklad o živote a význame tohto obdivuhodného živočíšneho spoločenstva. Už vedia, čím sú včely nenahraditeľné pre život v prírode, aké máme včelie produkty a mnohé ďalšie znalosti. Veríme, že i táto exkurzia prispela k rozšíreniu ich vedomostí, k uvedomeniu si významu prírody, k spoznávaniu jej zákonitosti a súvislosti.

  FOTOGALÉRIA TU:

 • Súťaž Maksík

  Aj tento rok sa žiaci 2., 3. a  4. ročníka zapojili do súťaže Maksík. Rôznorodé zaujímavé úlohy boli zakomponované do napínavých príbehov a ilustrované obrázkami samotných riešiteľov. V snahe pomôcť Maksíkovi sa deti učili kreatívne, logicky myslieť a vyriešiť mnohé matematické „záhady“. Komu sa nepodarilo vymyslieť riešenie, mohol zahviezdiť svojím príbehom alebo zaujímavým obrázkom. Úspešní riešitelia boli odmenení.

 • Hasičská stanica

  Žiaci 2.D boli dňa 4.6.2018 na exkurzii a navštívili Hasičskú stanicu v Petržalke.
  Tu sa nás ujali milí hasiči, ktorí veľmi trpezlivo a podrobne rozprával o ich povolaní. Najprv sa žiaci dozvedeli všeobecné informácie o práci hasičov, o spôsoboch hasenia požiaru, o povinnostiach ľudí pri spozorovaní udalosti, ku ktorej je potrebné volať hasičov a veľa iných zaujímavých vecí. Podrobne im poukazovali a porozprávali o výbave hasičského auta. Dokonca si mohli sadnúť do hasičských áut a vyskúšať hasičskú prilbu.

   
  Všetkých zaujala hasičská tyč, kde videli aj názornú ukážku, ako to vyzerá, keď hasiči musia opustiť stanicu po nahlásení udalosti do 1 minúty. Nestačili ani okom mihnúť a hasič bol z poschodia na prízemí.

  Na záver si žiaci s radosťou vyskúšali hasenie požiaru na dvore, kde striekali vodu na pripravené terče plameňov. 

  Ďakujeme všetkým členom hasičskej stanice, ktorí pre nás pripravili krásny deň!

 • Exkurzia do Modry

  V stredu 6.6. sa žiaci piateho a deviateho  ročníka vybrali na exkurziu do Modry.

  Ich prvá cesta viedla do Múzea Ľudovíta Štúra, kde sa oboznámili novým vzdelávacím programom Ľudovít v múzeu. Dozvedeli sa nielen základné informácie o tejto osobnosti, ale pochopili aj širšie kultúrno-historické súvislosti doby, v ktorej žil. Žiaci sa zoznámili nielen so životom a dielom Ľudovíta Štúra, ale aj so stálou expozíciou.

  V pamätnej izbe, miesto úmrtia, si vypočuli  zaujímavé informácie.

  Ďalšia zastávka bola na cintoríne. Pri hrobe Ľudovíta Štúra si žiaci  uctili pamiatku nášho národovca minútou ticha, zapálili sviečku a položili kyticu.

  Posledná zastávka bola na mieste Šnaudy, kde sa 22. decembra 1855  pri pokuse

  o preskočenie potoka nešťastne postrelil do stehna.

  Deťom sa exkurzia páčila, získali ďalšie vedomosti.

 • Umenie zblízka – Bábky a divadlo

  ...dlhé hodiny som bola schopná snívať o svete, ktorý vôbec neexistoval. Bol to tajný svet, len môj, a ja som ho začala milovať a tešila som sa na tú nádhernú samotu...

  Agnesa Sigeti – možno i tieto slová zo života boli podnetom na tvorbu kresliarky, ktorej výstavu si v Mirbachovom paláci v Galérii mesta Bratislavy pozreli žiaci 5. A aj 5. B triedy. A keby len pozreli...

  Príbehy obyčajné i nevšedné, nie vždy jasne čitateľné, ponechávali žiakom priestor na interpretáciu. Na tie reagovali pohybom, limitmi vlastného tela i magnetickými bábkami vyrobenými v ateliéri.

  V horúci júnový deň ožili pre našich piatakov postavy z obrazov a stali sa bábkami pripomínajúcimi bábky na javisku,  žijúce si svoje príbehy.

 • Šiestaci z Tbiliskej sa zapojili do celosvetového projektu

  V školskom roku 2017/2018 sa žiaci 6.A zapojili do celosvetového programu Roots & Shoots. Založili žiacky tím Šiesta Á a rozhodli sa zmeniť svoje okolie k lepšiemu. Dňa  19. apríla 2018 sa v priestoroch ZŠ Tbiliská uskutočnila obhajoba ich projektového zámeru. Žiacky tím Šiesta Á vytvoril návrh projektu s názvom Revitalizácia priestorov kotolne pri Rustaveliho ulici v Rači.


  Súčasťou projektu je vysadenie drevín na svahu nad kotolňou, maľovanie brány a steny kotolne a osadenie lavičky.


  Žiaci svoj projekt obhajovali pred komisiou, v ktorej sedel aj starosta mestskej časti Rača Peter Pilinský. Po prezentácií projektového zámeru, komisia tento projekt jednohlasne schválila. Žiacky tím Šiesta Á zároveň vyhral grant na realizáciu projektu. Projekt finančne a metodicky podporuje nadácia Green Foundation.


  Šiesta Á ďalej hodlá zrealizovať svoj projekt koncom júna 2018.


  Kontakt: revitalizacia6.a@gmail.com

 • 20 najlepších zberačov papiera a ich odmena :)

  Dnes 5.6.2018,  20 najlepších zberačov papiera dostali svoju odmenu - exkurzia do Domino's pizzerie na Račianskej. Pracovníci pizzerie nám ukázili ako to vyzerá za pultom, čo všetko musia skladovať a podobne. Ale hlavne nám ukázali ako sa pečie pizza, každý si mohol vytvoriť svoju vlastnú pizzu. Najprv bolo treba roztlačiť cesto do požadovaného kruhového tvaru. Potom si každé dieťa mohlo dať na pizzu vlastné ingrediencie podľa chuti. Kým sa nám pizze piekli tak sme súťažili v skladaní škatúľ od pizze. Deťom ich vlastné pizze veľmi chutili. Pozrite si fotogalériu.

 • Tvorivé dielne- ÚĽUV

  Tradičné spôsoby výroby, ľudová umelecká výroba a remeslo predstavujú dôležitú súčasť kultúrneho dedičstva a kultúrnej tradície. ÚĽUV poskytuje žiakom možnosť a priestor dotknúť sa tradície prostredníctvom zážitkových a vzdelávacích aktivít. Žiaci 3. a  4. ročníkov navštívili tvorivé dielne, kde si vyrobili krásny výrobok.

 • Zber papiera - ĎAKUJEME

  Zber papiera - ĎAKUJEME

  ZBER PAPIERA sa už skončil.

  ! ! ! ĎAKUJEME ! ! !

  Vyhodnotenie nájdete tu: Vyhodnotenie Zber papiera jar 2018.docx

 • Obhajoba projektového zámeru

  V školskom roku 2017/2018 sa žiaci 6.A zapojili do celosvetového programu Roots & Shoots. Založili žiacky tím Šiesta Á a rozhodli sa zmeniť svoje okolie k lepšiemu. Dňa  19. apríla 2018 sa v priestoroch ZŠ Tbiliská uskutočnila obhajoba ich projektového zámeru.  Žiacky tím Šiesta Á vytvoril návrh projektu s názvom Revitalizácia priestorov kotolne pri Rustaveliho ulici v Rači. Súčasťou projektu je vysadenie drevín na svahu nad kotolňou, maľovanie brány a steny kotolne a osadenie lavičky.

  Žiaci svoj projekt obhajovali pred komisiou, v ktorej sedel aj starosta mestsnej časti Rača Peter Pilinský. Po prezentácií projektového zámeru žiacky tím odpovedal na otázky komisie. Následne komisia tento projekt jednohlasne schválila. Žiacky tím Šiesta Á zároveň vyhral grant na realizáciu projektu. Projekt finančne a metodicky podporila nadácia Green Foundation. Šiesta Á ďalej hodlá osloviť komunitu obyvateľov Rače a zrealizovať svoj projekt v júni 2018.

  Foto: Jana Rajcova, Green Foundation 2018.

 • Sandberg - Devín

  Štvrtok 17. mája 2018 siedmaci napriek daždivému počasiu zažili zaujímavú dejepisnú exkurziu. Po ceste MHD sme vystúpili v Devínskej Novej Vsi, kde sme sa zastavili pri pamätníku slovenského spisovateľa Rudolfa Slobodu. Turisticko – historickú exkurziu sme začali v Národnej prírodnej rezervácií Devínska Kobyla. Našou prvou zastávkou bol Sandberg – paleontologická lokalita z treťohôr s nálezmi ulitníkov, ježoviek, tuleňa, medveďa, nosorožcov, žralokov i dryopiteka. Mali sme nádherný výhľad i na zámok Schlosshof v Rakúsku. Potom nasledovala túra úžasnou prírodou rezervácie Devínska Kobyla s prekrásnymi výhľadmi do širokého okolia. Cestou sme poznávali rôzne druhy rastlín hlavne vstavačovitých, táto lokalita patrí k najvýznamnejším na Slovensku. Videli sme sútok Moravy a Dunaja, Dunajské Luhy  i miesto významnej bitky na Moravskom poli. Cestu nám osviežila zastávka pri ohrade pasúcich sa kozičiek. Zažili sme stretnutie i  s ovečkami, somárom, lamou i behajúcim emu. Cestu nám skrížila veľká užovka a nad hlavou lietali dravce.  Potom nasledoval ďalší dôležitý bod našej exkurzie Devín a prehliadka hradu. Devínsky hrad nás prekvapil obrovským areálom i silným vetrom. Prezreli sme si expozíciu, nádvorie i priľahlé objekty a počítali ako dlho padá voda v hradnej studni až po hladinu Dunaja. Nezabudli sme si spomenúť i výstup štúrovcov na Devín, ktorý nám pripomenula pamätná tabuľa. Mohli sme si vyskúšať ako sa cvičili stredovekí bojovníci s oštepom, mečom i pohotovosť pri prechode pohybujúcimi sa vrecami. Presnosť svojho hodu sme trénovali v súboji s trojhlavým drakom. Potom nasledoval zaslúžený oddych a posilnenie sa v bufetoch i zábava na detskom ihrisku. Ešte nás čakala cesta domov a pekné spomienky na strávený deň.Štvrtok 17. mája 2018 siedmaci napriek daždivému počasiu zažili zaujímavú dejepisnú exkurziu. Po ceste MHD sme vystúpili v Devínskej Novej Vsi, kde sme sa zastavili pri pamätníku slovenského spisovateľa Rudolfa Slobodu. Turisticko – historickú exkurziu sme začali v Národnej prírodnej rezervácií Devínska Kobyla. Našou prvou zastávkou bol Sandberg – paleontologická lokalita z treťohôr s nálezmi ulitníkov, ježoviek, tuleňa, medveďa, nosorožcov, žralokov i dryopiteka. Mali sme nádherný výhľad i na zámok Schlosshof v Rakúsku. Potom nasledovala túra úžasnou prírodou rezervácie Devínska Kobyla s prekrásnymi výhľadmi do širokého okolia. Cestou sme poznávali rôzne druhy rastlín hlavne vstavačovitých, táto lokalita patrí k najvýznamnejším na Slovensku. Videli sme sútok Moravy a Dunaja, Dunajské Luhy  i miesto významnej bitky na Moravskom poli. Cestu nám osviežila zastávka pri ohrade pasúcich sa kozičiek. Zažili sme stretnutie i  s ovečkami, somárom, lamou i behajúcim emu. Cestu nám skrížila veľká užovka a nad hlavou lietali dravce.  Potom nasledoval ďalší dôležitý bod našej exkurzie Devín a prehliadka hradu. Devínsky hrad nás prekvapil obrovským areálom i silným vetrom. Prezreli sme si expozíciu, nádvorie i priľahlé objekty a počítali ako dlho padá voda v hradnej studni až po hladinu Dunaja. Nezabudli sme si spomenúť i výstup štúrovcov na Devín, ktorý nám pripomenula pamätná tabuľa. Mohli sme si vyskúšať ako sa cvičili stredovekí bojovníci s oštepom, mečom i pohotovosť pri prechode pohybujúcimi sa vrecami. Presnosť svojho hodu sme trénovali v súboji s trojhlavým drakom. Potom nasledoval zaslúžený oddych a posilnenie sa v bufetoch i zábava na detskom ihrisku. Ešte nás čakala cesta domov a pekné spomienky na strávený deň.

 • Pálenie Moreny

  Dňa 6. apríla 2018 sa na školskom dvore uskutočnila tradičná udalosť pálenia Moreny. Žiaci sa týmto pradávnym spôsobom rozlúčili s dlhou zimou.  Naskôr spolu recitovali báseň o Morene a potom uskutočnili veľký pochod okolo celého ihriska. Následne, za hlasného skandovania,  bola konečne podpálená bábka, ktorá predstavovala Morenu. Keď dohorela, žiaci moholi privítať jar. Na znak nového ročného obdobia si na rozkvitnutú vetvičku priviazali farebnú stužku.

 • Krajské kolo - hádzaná

  Krajské kolo - hádzaná

  Dňa 15.5.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola v hádzanej. Turnaj sa konal v športovej hale v Malackách. Súperili proti sebe základné školy zo Stupavy, z Modry, ZŠ Sv.rodiny BA, ZŠ A.Dubčeka BA  a naša ZŠ. Školy zo Stupavy a z Modry mali tímy zložené z hádzanarov - ligistov, nedali ostatným školám žiadnu šancu. Po ťažkom boji so ZŠ Modra, vyhrala nakoniec turnaj ZŠ Stupava a postupuje na celosovenské kolo. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Samuel Jošt, Bruno Kormanovič, Tomáš Háden, Rado Stančík, Viktor Kiš, Mário Sauer, Jakub Vakula, Michal Sojka, Boris Súkenník a Jakub Kováčik.

 • Matematický klokan - vyhodnotenie

  Matematický klokan - vyhodnotenie

  Začiatkom mája prišlo na školu vyhodnotenie tejto matematickej súťaže, ktorá sa konala ešte v marci tohto školského roka.

  Úspešní riešitelia sú:

  Matej Nedeliak – 2. A

  Martina Placeková – 2. D

  Adrián Androvič – 3. A

  Martin Ďurďovič – 3. C

  Nicol Rybárová – 3. C

  Rebeka Čončolová – 3. C

  Eliška Žitná – 4. A + školský šampión

  Peter Mlčák – 4. A

  Oliver Nedeliak - 4. A

  Miroslav Fazekaš – 4. A

  Ninka Andacká – 4. B

  Lukáš Kalata – 4. B

  Matej Mindek – 4. C

  Terézia Florišová – 5. B

  Zuzana Trenčanská – 5. B

  Zoe Iskrová – 5. B

  Jakub Chyžnaj – 7. B

  Matej Kotúč – 8. A

  Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!

 • Vrbové

  Dňa 9.mája sa žiaci ôsmeho ročníka  vybrali do malého mestečka Vrbové, kde sa oboznámili s jeho históriou, životom a osudom Mórica Augusta Beňovského. Na priečelí  šľachtickej kúrie, v ktorej sa narodil, je umiestnená pamätná tabuľa svetobežníka.  Dotiahol  to až na kráľa Madagaskaru.

  Po zaujímavej prednáške sa vybrali pozrieť nový pamätník tohto velikána a šikmú vežu, ktorá je odklonená od zvislej osi o 98 cm na juhozápad.  Stala sa z nej historická atrakcia, pre ktorú býva Vrbové nazývané i slovenská Pisa.

   Žiaci boli spokojní, získali nové vedomosti.

 • Projekt

  Naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do celoslovenského pilotného ročníka projektu Eko Alarm. Jeho cieľom je zavedenie komplexného systému zberu triedeného odpadu na školách. V rámci tohto projektu boli do každej triedy umiestnené žlté koše na triedenie plastov a modré koše na triedenie papiera.

  Zmena myslenia u ľudí musí začať od detí a mládeže. Už v mladom veku by mali získavať správny postoj k životnému prostrediu. Zubné kefky po použití bežne skončia na skládkach alebo v spaľovniach odpadov. Strácame tak druhotné suroviny, ktoré sa dajú využiť na výrobu iných plastových výrobkov. Vo vestibule školy máme umiestnené 2 škatule. Jedna je určená na zubné kefky značky Curaprox, z ktorých boli vyrobené recykláciou odpadové koše pre každú triedu. Do druhej škatule sa vhadzujú použité zubné kefky akejkoľvek inej značky. Dúfame, že aspoň takouto troškou prispejete k ochrane nášho životného prostredia. 

  V rámci projektu sa žiaci celej školy zúčastnili besedy o odpade a jeho triedení. Okrem veľmi poučnej prezentácie, kde sa deti dozvedeli koľko odpadu tvoríme, kde končia naše odpadky, čo sa deje na skládkach odpadu a pod., z projektu Eko Alarm si pre deti pripravili aj zaujímavé aktivity. Deti mali napríklad určiť za aký čas sa v prírode rozloží odpad alebo správne vytriediť dané odpadky.

 • Tajomstvo lesa

  V dňoch 18.4. a 21.4. sa naši prváci a druháci započúvali do zvukov lesa a spoznávali tajomstvá ich obyvateľov. Les a jeho rozmanitosť nám prišla predstaviť spoločnosť Daphne, ktorá sa zaoberá enviromentálnou výchovou už niekoľko rokov. Žiaci sa zoznámili s množstvom  tvarov, farieb a vôní ktoré nám ponúka príroda a dozvedeli sa mnoho zaujímavostí zo života jeho obyvateľov, či už rastlín alebo zvierat. Samozrejme sme nezabudli ani na ich význam v živote človeka a pripomenuli sme si ako sa máme správať k prírode a v prírode. Veríme, že toto stretnutie a aktivity boli pre mnohých inšpirujúce a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Tbiliská 4
  831 06 Bratislava
 • +421244887971

Fotogaléria