• Tenis do škôl

• "Tenis do škôl"

Tento celoslovenský projekt vznikol v  spolupráci Slovenského tenisového zväzu, Ministerstva školstva a Štátneho pedagogického ústavu. Vychádza z potreby zaradiť nové motivačné prvky do vyučovania telesnej výchovy, aby sa stala pre deti opäť atraktívnejšou.

Tenis je športom na celý život, rozvíja kondičné a koordinačné schopnosti, najmä jemnú motoriku. Je ideálnym motivačným prostriedkom k súťaživosti a získavaniu pozitívnych postojov k pohybovým aktivitám a športu u detí. Použitím veku primeraného tenisového materiálu dochádza k rýchlejšiemu osvojovaniu si základných tenisových pohybov. Hlavným cieľom je umožniť deťom hrať zjednodušenú hru, pri ktorej sa automaticky učia základom tenisových zručností.

Pani učiteľky 1. stupňa našej školy sa zúčastnili kontinuálneho vzdelávania „Tenis v základnom učive telesnej výchovy na prvom stupni základnej školy“, kde získali praktické i teoretické vedomosti a zručnosti k výučbe tenisu a naša škola získala ako dar 2 základné tenisové balíčky. V jednom balíčku je 60 ks plastových rakiet, 120 ks penových lôpt, 2 ks rakiet pre učiteľov, 25 ks detských rakiet, 60 ks mäkkých lôpt a metodický materiál. Hodnota daru je 514,17 EUR vrátane DPH, pričom v sume 416,67 EUR  prispela Tatrabanka, a.s. a v sume 97,50 EUR prispel STZ z iných zdrojov.