• Informácie pre rodičov žiakov 9. ročníka

AKTUALIZÁCIE

Vážení rodičia,

vyplňte  ELEKTRONICKY žiadosť o prihlášku na SŠ.

TERMÍN do 27. marca 2021

Prihlasujete sa cez IŽK svojim rodičovským heslom.

Termín podania prihlášky na všetky stredné školy (päťročné bilingválne gymnáziá, štvorročné gymnáziá, stredné školy s talentovými skúškami, stredné školy bez talentoviek) je do 8. apríla 2021

Prijímacie skúšky (tzv. talentovky)

na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2021/2022

do prvého ročníka päťročného bilingválneho gymnázia a do prvého ročníka SŠ s talentovkami sa uskutočnia:

v prvom termíne 5. mája 2021

v druhom termíne 12. mája 2021

Prijímacie skúšky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2021/2022

b) do prvého ročníka štvorročného vzdelávacieho programu,

c) do prvého ročníka päťročného vzdelávacieho programu a

d) do prvého ročníka vzdelávacieho programu príslušného učebného odboru

sa uskutočnia:

v prvom termíne 3. mája 2021

v druhom termíne 10. mája 2021

K prihláške sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka, len ak ide o študijný odbor alebo o učebný odbor uvedený v prílohe č. 1. Vzor potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti žiaka je uvedený v prílohe č. 2.

Zákonným zástupcom je rodič alebo iná fyzická osoba, ktorá má dieťa zverené do osobnej starostlivosti alebo do pestúnskej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu.

Prihláška na štúdium na strednej škole je platná aj vtedy, ak je na nej uvedená len adresa jedného zákonného zástupcu.