• Vyhodnotenie projektu

• Vyhodnotenie projektu Comenius – Piece of a Whole

Záverečné vyhodnotenie projektu bolo rozdelené do dvoch častí. Cieľom bolo oficiálne ukončiť dvojročný projekt, ktorého súčasťou bolo približne 80 žiakov v štyroch triedach 12 pedagógov, ktorí sa priamo podieľali na plnení jednotlivých aktivít projektu.

Najprv  sme absolvovali vyhodnotenie projektu so žiakmi štvrtého ročníka, následne so žiakmi 9. ročníka a napokon so všetkými pedagogickými zamestnancami.

K jednotlivých bodov vyhodnotenia:

A. Zhrnutie hlavného cieľa a výsledkov jednotlivých aktivít.

Hlavným cieľom tohto projektu bolo prostredníctvom rôznych aktivít hľadať také formy práce, ktoré by žiakov viedli k spolupráci, k porozumeniu odlišností pováh, vlastností i schopností každého z nás a tiež k vytváraniu pozitívnej klímy na školách. Zámerom projektu bolo tiež rozvíjať komunikačné schopnosti žiakov v cudzom jazyku a vytvárať povedomie európskeho občana. Počas uplynulých dvoch rokov sme zdokumentovali (či už prostredníctvom videí, či fotografií) množstvo rôznych aktivít. Zapojili sa žiaci štvrtého ročníka, 8.A a 9.B a približne 10 učiteľov. Jednotlivé výstupy sme priebežne zverejňovali na webovej stránke školy, ale tiež sme ich zdieľali prostredníctvom priestoru – na stránke e-Twinning.

B. Zhrnutie jednotlivých aktivít

1. recyklačný program – patril sem zber papiera, PET fliaš, ale aj výroba rôznych dekoračných predmetov z odpadového materiálu

2. nácvik ľudového tanca a spevu – žiaci 4. ročníka nacvičili   pieseň   s využitím jednoduchých hudobných nástrojov vyrobených z odpadového materiálu

3. nácvik divadelného predstavenia (ľudovej rozprávky) –   v anglickom jazyku ju nacvičili štvrtáci

4. ľudová detská hra –   v réžii štvrtákov

5.výroba bábiky v  ľudových krojoch – štvrtáci

6. pestovanie rastlín – ôsmaci

7. varenie a  výmena receptov - ôsmaci

8. predstavenie svojej školy, mesta, krajiny – deviataci prostredníctvom powerpointových prezentácií

C. Ukážky videí a fotografií vyhotovených žiakmi a učiteľmi partnerských škôl.

Pozreli sme si  videá a fotografie všetkých našich partnerských škôl, ktoré boli z Turecka (autori projektu), Talianska, Estónska, Poľska, Španielska a Francúzska. Žiaci mali možnosť porovnať výtvory našich žiakov a ich rovesníkov zo zahraničia.

D. Poďakovanie za účasť, odovzdanie certifikátov, ktoré sa udeľujú iba úspešným projektom. Ten náš bol vyhodnotený ako úspešný a dňa 2. júna 2015 získal Certifikát kvality tzv. eTwinning Quality Label.