• Školská jedáleň

Kontaktné údaje

Telefónne číslo:  02/44 88 96 75

E-mail: reka.rathouska@zstbiliska.sk

Prihlasovanie a odhlasovanie z obedov cez Edupage

Príspevok na stravu zahŕňa:

1.) Príspevok na nákup potravín (stravné):

· žiak 1. stupňa: 1,70 € na deň x 20 stravovacích dní = 34,- €

· žiak 2. stupňa: 1,90 € na deň x 20 stravovacích dní = 38,- €

2.) Príspevok na režijné náklady (réžia):

· žiak 1. stupňa: 14,- € mesačne

· žiak 2. stupňa: 14,- € mesačne

(Réžia 14,- € - je mesačný poplatok na čiastočnú úhradu prevádzkových nákladov na prípravu jedál v zmysle VZN MČ Bratislava - Rača č. 5/2021, VZN č. 9/2022 a Usmernenia č. 3/2023 platného od 1.1.2023)

Úhrada príspevku na stravu (bez požiadania o dotáciu):

· na začiatku školského roka do 10. septembra (1. platba), do 25. septembra (ďalšia platba), potom každý mesiac najneskôr do 25. dňa v mesiaci:

1. stupeň - 34,- € + 14,- € = 48,- €

2. stupeň - 38,- € + 14,- € = 52,- €

Dotácia na stravu sa od 1.5.2023 bude poskytovať v sume:

a) 2,10 Eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na 1. stupni a odobralo obed,

b) 2,30 Eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na 2. stupni a odobralo obed.

Pri požiadaní o dotáciu sa uhrádzajú iba režijné náklady a to v sume:

1. stupeň - 14,- € / mesiac

2. stupeň - 14,- € / mesiac

Spôsob úhrady:

· cez EduPage - Platby - Účet školskej jedálne

· bankovým prevodom na účet vo VÚB číslo:

SK72 0200 0000 0016 3562 2254

alebo

· vkladom na účet - je potrebné pripočítať manipulačný poplatok + do poznámky (doplňujúce údaje) uviesť meno a triedu dieťaťa (inak nie je možné platbu identifikovať)

Viac je uvedené v usmernení na EduPage zverejnenom dňa 11.4.2023:

Usmernenie rodičom - poskytovanie dotácie na obedy od 1.5.2023.docx

Je dôležité, aby ste dôsledne cez EduPage Vaše dieťa v prípade neprítomnosti v škole odhlasovali z obeda. V deň, keď nie je dieťa v škole, nemá na dotáciu nárok. Ak nie je z obeda odhlásené a obed mu bude preto pripravený, musíte ho uhradiť v plnej sume.

Dotácia sa nevzťahuje na povinnosť mesačnej úhrady príspevku na režijné náklady vo výške 14,- Eur, ktorý je potrebné uhradiť vždy do 25. dňa v mesiaci.

Ďalšie informácie nájdete na: zstbiliska.edupage.org

Odhlásiť alebo prihlásiť dieťa na stravovanie je možné kedykoľvek vopred alebo najneskôr v daný deň ráno do 7:30 hod. cez aplikáciu EduPage, po 7:30 hod. možné už len na tel. čísle: 02/44 88 96 75 alebo e-mailom na: reka.rathouska@zstbiliska.sk

Žiak, ktorého zákonný zástupca neprihlásil na odoberanie stravy (neodovzdal Záväznú prihlášku do ZŠS) nemá nárok na stravu.

Do Zariadenia školského stravovania je možné prihlásiť dieťa aj počas školského roka u vedúcej školskej jedálne.