- Projekt COMENIUS
- Zámer projektu
- Partneri
- Aktivity
- Mobility
- NATIONAL FOOD
- Národné jedlo
- SLOVAK POPULAR SONGS
- slovenská pieseň
- RECYKLINC PROJEKT
- recyklácia
- NATIONAL DOLLS
- ľudová bábika
- NATIONAL SONG
- ľudová pieseň
- NATIONAL KINDER´S GAME
- ľudová detská hra
- PLANTS
- sadenie rastlín
- Pohľadnice pre partnerské školy
- SÚŤAŽ - PARTNERSKÉ ŠKOLY
- Spoznávame sa
- FOLK TALE
- ľudová rozprávka
- PREDSTAVILI SME NAŠU ŠKOLU
- Vyhodnotenie projektu
Projekt COMENIUS
PROJEKT COMENIUS
Naša škola sa už tretí-krát úspešne zapojila do Programu celoživotného vzdelávania , do Podprogramu COMENIUS - školské partnerstvá.
Názov projektu je „Piece of a Whole“, čo možno preložiť ako „Časť celku“.
Na projekte bude spolupracovať so 6 krajinami (Turecko, Estónsko, Poľsko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko) počas dvoch rokov.
Čo je program COMENIUS ?
Rozhodnutím Európskeho parlamentu sa ustanovil akčný program, ktorý sa bude realizovať pod názvom "Program celoživotného vzdelávania". Všeobecným cieľom programu je prostredníctvom celoživotného vzdelávania prispievať k rozvoju Európskeho spoločenstva ako vyspelej znalostnej spoločnosti. Štruktúru programu tvoria štyri sektorové podprogramy (Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci a Grundtvig).
Tento program je určený pre žiakov, študentov, učiteľov a ostatných pracovníkov zapojených do celoživotného vzdelávania.Comenius je podprogram PROGRAMU CELOŽIVOTNÉHO VZDELÁVANIA.
Je venovaný jednotlivcom (žiakom, študentom, pedagógom) a inšitúciám (školám).Čo sú školské partnerstvá?
Školské partnerstvá sú akcie programu Comenius. Ich cieľom je posilniť európsku dimenziu vo vzdelávaní prostredníctvom aktivít nadnárodnej spolupráce medzi školami. Projekty umožňujú učiteľom a žiakom z rôznych krajín pracovať spolu na jednej alebo viacerých témach spoločného záujmu. Zapojenie sa do partnerstva umožňuje žiakom a učiteľom precvičiť si cudzí jazyk a zvýšiť motiváciu k štúdiu jazyka. Partnerstvá trvajú dva roky.
Čo je zámerom programu COMENIUS?
Zámerom projektu je viesť deti k vzájomnej spolupráci, zvyšovať sebavedomie, empatiu u všetkých žiakov s rôznymi úrovňami učenia, rozvíjať rešpekt k rozdielom medzi rovesníkmi a tiež k ľuďom z rôznych krajín, viesť deti k rešpektovaniu rozmanitosti a odlišnosti.
Zámer projektu bude realizovaný prostredníctvom rôznorodých aktivít.
Týmito aktivitami budú:
- zber odpadového materiálu
- tanec, zbor, spev
- nácvik divadelného predstavenia (klasickej ľudovej rozprávky)
- ľudová hra
- výroba bábiky s ľudovým krojom
- pestovanie rastlín a výmena semien
- varenie a výmena receptov
Všetky tieto aktivity budú žiaci zdieľať prostredníctvom vybraných sociálnych sietí (facebook-ová skupina , e-mailová skupina, Dropbox), fotografií, videokonferencií, mesačných správ ale aj mobilít, ktorých sa zúčastní niekoľko učiteľov i detí. Predmetom zdieľania budú výsledky aktivít (výsledné produkty, nahrávky, diela), skúsenosti, ale aj informácie o zvykoch, tradíciách, histórii jednotlivých zúčastnených krajín.
Projekt bude prebiehať dva roky. Komunikačným jazykom bude anglický jazyk.
Cieľom je zvýšiť komunikačné schopnosti detí v cudzom jazyku budovať povedomie európskeho občana.