• Školský program INPP

• Začiatkom školského roka 2012/2013 sme sa rozhodli zaviesť ako súčasť nášho vzdelávacieho programu pre 2. ročníky špeciálny pohybový program s názvom „Školský program INPP“.

Školský program INPP pomáha deťom prostredníctvom jednoduchých špecifických telesných cvičení (cvičí sa 10 minút denne s triednou pani učiteľkou pod vedením školského špeciálneho pedagóga, každý deň počas 1 školského roka) rozvíjať motorické zručnosti, ktoré sú nevyhnutným predpokladom pre zvládanie nárokov školy. Všetky aktivity spojené s učením sú taktiež spojené s motorikou a zmyslovým vnímaním. Písanie si vyžaduje dobrú koordináciu oka a ruky. Čítanie vyžaduje plynulé pohyby očí. Matematika spolu s ďalšími predmetmi vyžaduje dobrú orientáciu v priestore a senzorickú integráciu na veľmi dobrej úrovni. Školský program INPP napomáha rozvíjať motoriku, koordináciu a rovnováhu detí, napomáha zreniu centrálnej nervovej sústavy, v dôsledku čoho sa zvyšuje ich schopnosť sústrediť sa, zmierňuje sa ich vnútorný nepokoj, miznú alebo sa zmierňujú ťažkosti pri písaní, čítaní, či opisovaní textu. Zlepšuje sa taktiež priestorová orientácia i organizačné schopnosti. Z celkového hľadiska deti začnú viac prejavovať svoj potenciál a ich výkon a výsledky v škole sa významne zlepšia.

www.avare.sk