• Naša žiačka u primátora Bratislavy

• Dominika Maniková, žiačka III. B – získala ocenenie primátora hlavného mesta Bratislavy pre mladé športové talenty, za vzornú reprezentáciu mesta.
            Na majstrovstvách Európy v súťaži BMX vo Francúzsku -  získala 1. miesto.
            Na ocenenie Dominiku navrhlo vedenie Základnej školy Tbiliská 4.

Pozri fotoalbum školy: TU

• Naši žiaci zvíťazili

• Víťazkou kategórie "Najúspešnejšia škola" v súťaži MODRÁ  ŠKOLA je naša  Základná škola Tbiliská, Bratislava s celkovým bodovým výsledkom úspešnosti 92%. Získali sme  peňažnú odmenu 200 eur.

• LETNÉ  PRÁZNINY
          • LETNÉ PRÁZNINY

• Krásne letné slnečné prázdniny, veľa pekných zážitkov  a stretnutí s priateľmi  Vám  prajú

zamestnanci ZŠ Tbiliská

• Poľovníci deťom

•         Dňa 17. júna žiaci šiesteho a siedmeho rčníka navštívili Banskú Štiavnicu. Pýtate sa, prečo?
            Obvodná poľovnícka komora Bratislava v spolupráci s Poľovníckou spoločnosťou Rača zorganizovali  výlet pre deti zo ZŠ Tbiliská na Detské dni sv. Huberta do Svätého Antona.

Na pozvanie poľovníkov sme sa zúčastnili tejto veľmi zaujímavej akcie. Organizátori tohto podujatia si pre deti pripravili rôzne stanovištia. Žiaci si na nich mohli vypočuť napodobňovanie zvukových prejavov vtákov a inej zveri, dozvedieť sa niečo o poľovníckej kynológii, či oboznámiť sa so spolkom trubačov a zatrúbiť si s nimi na trúbku. Poľovníci oboznamovali deti so životom vtákov, cicavcov, či poľovných psov. Občas sa detí aj pýtali, či poznajú tamto či ono zvieratko a ak správne uhádli, dostali sladkú odmenu. Súčasťou akcie bola aj laserová strelnica, kde si mohli vyskúšať trafiť v lese sviňu divú. Kto nechcel, mohol si skúsiť hodiť zasa flintu do žita. Najväčšou atrakciou však bola ukážka sokoliarstva. Deti mohli naživo obdivovať jastrabov, sokolov, či orlov, ktoré im lietali priamo ponad hlavy. Po prezretí poľovníckej expozície si žiaci sami urobili vtáčiu búdku, ktorú si aj nakoniec odniesli domov. Na cestu dostali ešte aj sadenicu stromčeka. No posúďte sami. Nebolo nám dobre?

Pozri fotoalbum školy: TU

Ďalšie foto (Zdroj: Poľovníctvo a rybárstvo): TU
        • Posledný deň v škole

• Organizácia posledného školského dňa
             piatok 30.6.2015

8,00 - 10,00 - vyhodnotenie výchovnovzdelávacích výsledkov žiakov triednymi učiteľmi, rozdávanie vysvedčení

8,30              príhovor riaditeľky školy

10,00 -10,30 - Rozlúčka so žiakmi 9. ročníka

OBEDY sa vydávajú od 10,30 do 12,00

• POZVÁNKA

• Vážení rodičia, starí rodičia a priatelia školy,
            srdečne Vás pozývame v utorok 23. júna o 18,00 hod. na letnú akadémiu, ktorá sa uskutoční vo vestibule školy.

žiaci a pedagógovia
                                                                   ZŠ Tbiliská

• Beseda so slovinskou spisovateľkou

• Dňa 13. 5. 2015 mala trieda 1. A príjemné stretnutie so slovinskou autorkou detských kníh Lilou Prap a jej originálnymi, veselými knihami.
            (viac v aktivitách školy)

• SLOVENSKÝ SLÁVIK - okresné kolo

• Na okresnom kole súťaže SLOVENSKÝ SLÁVIK 2015 sa umiestnila  naša žiačka Veronika Kovačičová na 2. mieste v III. kategórii.
            ( pozri foto: TU)

Srdečne blahoželáme!

• POĎAKOVANIE

• Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy, ktorí poukázaním 2% z daní  Združeniu rodičovov pri našej  škole prispeli k skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu na škole a školského života našich detí.

• JARNÝ ZBER PAPIERA

• Od utorka 28. apríla  do štvrtka 30. apríla   2015 prebieha na škole
            ZBER  PAPIERA.
            Prosíme žiakov a rodičov, aby  starý papier (patria sem: noviny, časopisy, katalógy, prospekty, reklamné letáky, listy, staré zošity, telefónne zoznamy ...)  zviazali.

Papier môžte nosiť :

Utorok:        ráno:  7,00 - 7,45   a  14,00 - 16,00

Streda:        ráno:  7,00 - 7,45   a  14,00 - 17,00

Štvrtok:       ráno:  7,00 - 7,45   a  14,00 - 16,00

Nezbierame: tvrdé obaly z kníh, zospinkovanékancelárske materiály, materiály zviazané hrebeňovou väzbou,kartóny zo škatúľ,
            nezoberú nám žiadne
            tetrapakové obaly ani polo umelohmotné materiály

Papier sa bude preberať  pri vchode do telocvične za prítomnosti služby .
                                                        Veríme, že  aj týmto zberom prispejeme
                                                                  k ochrane životného prostredia.

• Riaditeľské voľno

• V zmysle § 150 ods. 5  zákona č. 245/2008 Z. z.  o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o doplnení niektorých zákonov  riaditeľka Základnej školy Tbiliská 4 v Bratislave poskytuje

v pondelok 27.4.2015  riaditeľské voľno

z prevádzkových a organizačných dôvodov.

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny budú v dňoch 2. - 7. apríla 2015. Posledný deň v škole je 1. apríl  (streda)  a vyučovanie sa opäť začína 8. apríla 2015 (streda).

• POZVÁNKA

• Srdečne Vás pozývame
            na Veľkonočnú výstavu
            spojenú s predajom.

Termín: 30.3. – 1.4.2015

V popoludňajších hodinách  vo vestibule našej školy
            Od 13,00 hod. do 16,00 hod.
            Získané finančné prostriedky budú využité na ďalší nákup pomôcok do ŠKD.

• Vážení rodičia,

z organizačných dôvodov
            v piatok 27.3.2015
            bude  prevádzka v ŠKD skrátená do 15,00 hod.

Za pochopenie ďakujeme.