• Modrá škola

• Modrá  škola

Vzdelávací projekt MODRÁ ŠKOLA je dlhodobý vzdelávací program BVS a.s., ktorý realizujú o.z. Mladí vedci Slovenska.

Hlavné ciele programu Modrá škola:

· formovať postoje, prehĺbiť a rozšíriť vedomosti a zručnosti detí a mládeže o pitnej vode
          · rozšíriť poznatky detí a mládeže o odpadovej vode
          · rozšíriť vedomosti detí a mládeže o ochrane vodných zdrojov, ochrane životného prostredia, pitného režimu a pod.,
          · zaujať mladých ľudí odbornými aktivitami
          · systematicky vyhľadávať nadaných žiakov a študentov a zvyšovať ich záujem profesionálne sa orientovať na vodárenské odvetvie.

Program je spracovaný tak, aby zážitkovou formou učenia - vhodnými formami a metódami -  pôsobil na rozvoj vedomostí a schopností žiakov o pitnej vode – jej výrobe, distribúcii, jej odvádzaní a čistení odpadových vôd a o jej význame ako jednej z nenahraditeľných podmienok života na Zemi.
          Blížšie informácie o projekte na www.modraskola.sk