• iBobor - informatická súťaž  2010/2011
          • iBobor - informatická súťaž 2010/2011

Mlí žiaci,

aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojí do informatickej súťaže iBobor. Za posledné dva roky naši žiaci v tejto celoslovenskej informatickej súťaži boli veľmi úspešní. Žiačka 7. ročníka sa umiestnila na krásnom 1. mieste a v ďalšom roku dvaja žiaci boli úspešnými riešiteľmi. Štvrtý ročník súťaže iBobor bude 10. a 11. novembra 2010. V učebniach výpočtovej techniky opäť bude súťažná atmosféra. Pri počítačoch sa vystrieda 97 žiakov 6. - 9. ročníka, ktorí sa v šk. roku 2010/2011 prihlásili do súťaže iBobor.
            Ak máš záujem súťažiť aj Ty a ešte si tak neurobil, prečítaj si o súťaži na stránke www.ibobor.sk, nehanbi sa a prihlás sa . Môžeš tak urobiť do štvrtka 4.11.2010 u p.zástupkyni pre II.stupeň Mgr. Evy Šiškovej.

• Nórska kráľovná Sonija medzi našimi deťmi

Tradíciou žiakov 3.- 4. ročníka je každoročná návšteva tvorivých dielní v Úľuve v rámci hodín pracovného vyučovania a výtvarnej výchovy . Aj tento školský rok dňa 27. 10. 2010 žiaci 3. B triedy navštívili tvorivé dielne. Získali vedomosti a zručnosti uplatňované ľudovými výrobcami a ich súč

• Svetový deň knižníc 25. október

Čítanie a kniha sú kľúčom k studnici poznania, múdrosti a vedomostí. Oddávna vieme, že čítať znamená dozvedať sa, byť múdry. Motivácie čítania rozvíjajú u detí čitateľské potreby a vytvárajú predpoklady k čitateľským návykom, ktoré dopĺňajú ďalšie vedomosti. Aj žiaci 3.- 4. ročníka trávili tento týždeň hodinu čítania v príjemnom prostredí školskej knižnice v rozprávkovej krajine - ROZPRÁVKOVO, kde si žiaci mali možnosť overiť čitateľské schopnosti . Žiaci po prečítaní textu stali sa ilustrátormi a spoločne trieda vytvorila k danej knihe leporelo. Aké majú čitateľské schopnosti, posúďte sami. Počas 5-tich vyučovacích hodín žiaci 3.- 4. ročníkov prečítali 63 strán. Čítali z kníh J. C. Hronského Tri múdre kozliatka, P. Dobšinského Trojruža a M. R. Martákovej Junácka pasovačka.

• Projekt CHIPS

V utorok 26.10.2010 čakalo ráno všetkých žiakov našej školy nevšedné privítanie – CHIPSáci = podporovatelia z projektu CHIPS, vo vestibule školy rozdávali cukríky a malé letáčiky, aby všetkým pripomenuli, že sú tu pre každého, kto má akýkoľvek problém ... že sú „anjeli strážni“ tejto školy a snažia sa , aby sa žiaci / nielen / v škole cítili spokojne, bezpečne a šťastne.
            Pozri fotoalbum: tu

• Spoločná športová akcia

Trieda s rozšíreným vyučovaním telesnej a športovej výchovy - 5.C sa zúčastnila prvých spoločných atletických pretekov. Súťaž „Zo školských lavíc do atletickej haly Elán“ sa konala 22.10.2010 a bola pre všetkých registrovaných aj začínajúcich športovcov. Na súťaži boli aj bývalí známi svetoví a slovenskí športovci. Marcel Lopuchovský účastník letných aj zimných OH (atletika, boby). Galina Čistjaková svetová rekordérka v skoku do diaľky a účastníčka letných OH.

• KURZ NEMECKÉHO JAZYKA V RAKÚSKYCH ALPÁCH

Aj v tomto školskom roku naša škola organizuje kurz nemeckého jazyka v Rakúsku.

Cena: okolo 225 €

Dĺžka kurzu: 6 dní

Termín: máj - jún 2011

Doprava: autobusom

Miesto: Steinhaus am Semmering, Rakúsko

Ubytovanie: bungalovy hotela "Haus Semmering"

• Exkurzia IV. B v Schaubmarovom mlyne

Dňa 20. 10. 2010 navštívili žiaci IV. B múzeum SNG v Schaubmarovom mlyne. Najskôr mali hodinu tvorivej dramatiky, potom si prezreli expozíciu tejto unikátnej technickej pamiatky a výstavu insitného umenia. Pekný a hodnotný zážitok nepokazila ani nepriazeň počasia na spiatočnej ceste.

Pozri fotoalbum: tu