• Deň Zeme

• 22. apríla si každoročne pripomíname Deň Zeme. Jeho cieľom je upozorniť ľudí na stupňujúce sa znečistenie životného prostredia. Po celej planéte prebiehajú rôzne akcie a festivaly, kde sa šíri osveta o tomto probléme a jeho možných riešeniach. Žiaci triedy 8.C vytvorili prezentáciu a zaujímavé aktivity, v ktorých informovali žiakov piateho a šiesteho ročníka o tejto téme. Dúfame, že aj takýmto spôsobom sme prispeli k ochrane a zlepšeniu podmienok života na Zemi.

• Maratónske hry - Finále

• Dňa 30.3.2023 sa v športovej hale Elán v Bratislave uskutočnilo finále „Školských maratónskych hier“ v atletických disciplínach. Zúčastnilo sa ho 30 škôl z Bratislavského samosprávneho kraja. Naši žiaci v zložení: Lilien Dekrétová 3.C, Liana Bogárová 3.E, Alex Marcinkovič 3.A, Daniel Rybár 3.A, Dominik Rožňai 3.C obsadili celkovo 6. miesto.

Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalších športových aktivitách!

• Školské maratónske hry

• Dňa 22.3.2023 sa na ZŠ Kalinčiakova uskutočnilo atletické podujatie pod názvom „Školské maratónske hry“, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy: Lilien Dekrétová 3.C, Paulínka Martišová 3.C, Alex Marcinkovič 3.A, Daniel Rybár 3.A, Alexander Thebery 3.ASúťažilo sa v rôznych atletických disciplínach. Naši žiaci obsadili v konkurencii trinástich základných škôl krásne 1. miesto, ktoré im zabezpečilo postup do finále. Finále bude dňa 30.3.2023 v Športovej hale Elán v Bratislave a zúčastnia sa ho najlepšie základné školy z Bratislavského samosprávneho kraja. Srdečne blahoželáme a držíme palce vo finále!

• Návšteva v ŠKD

• Do ŠKD zavítal nevidiaci Ďurko aj so svojim vodiacim psíkom. Žiakom priblížil bežný život nevidiacich ľudí. Deťom rozprával o tom, ako sa pohybuje, funguje a aké pomôcky používa, aby zvládol to, čo mi považujeme za samozrejmé....

• Recy veci

• V mesiacoch február a marec prebehla opäť v našej škole súťaž Recy veci s environmentálnym zameraním. V tomto ročníku bolo podmienkou použiť obaly z vajec a vytvoriť z nich rôzne dielka. Žiaci mohli zakomponovať aj iné materiály a využiť rôzne techniky spracovania. Fantázii sa medze nekládli. Vznikli fascinujúce výtvory, ktoré boli vystavené vo vstupnej hale školy. Ich krásu si možete pozrieť aj na fotkách. Všetci žiaci, ktorí sa zapojili do súťaže získali sladkú odmenu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

• Beseda štvrtákov o rozhlase a televízii

• V pondelok 3. apríla k nám zavítal novinár pán Füle, ktorý pútavou formou porozprával našim žiakom históriu vývoja rozhlasu a televízie. Priblížil im prácu novinárov, režisérov, reportérov, kameramanov, strihačov, kresličov. Venoval sa aj výrobe animovaných filmov. Prednášku spestril ukážkami záznamovej techniky. Žiakov informoval o nástrahách internetu a o jeho rozumnom využití. V záverečnej časti sme mali možnosť klásť otázky. Beseda sa nám všetkým veľmi páčila.

• Klub nerozbitných detí

• Dňa 21.3.2023 sa na našej škole uskutočnila beseda s názvom "Klub nerozbitných detí".

Odbornú prednášku viedol školský psychológ Mgr. Martin Vetrák a školská špeciálna pedagogička Mgr. Zuzana Komendová. Stretnutie bolo zamerané na riziká spojené s nadužívaním informačných technológií v mladšom školskom veku nakoľko si uvedomujeme aktuálnosť problematiky zvanej aj "digitálna demencia" Zároveň boli odporúčané možnosti prevencie a ako s deťmi doma túto tému komunikovať, aby z nich vyrástli zdravé, šikovné, zodpovedné, sebavedomé, jednoducho "nerozbitné" osobnosti.

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí sa besedy zúčastnili.

V prípade záujmu dozvedieť sa na túto tému viac,  odporúčame:

• www.beznastrah.online
            • www.digiq.sk